Takip Et

Kültür-Sanat

25. İzmir Kitap Fuarı 11 Mart’ta açılıyor

TÜYAP İzmir Kitap Fuarı, üç yıllık pandemi arasından sonra 11 Mart Cumartesi günü Fuar İzmir Gaziemir’de kapılarını açacak.

TÜYAP’ın Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle düzenlediği İzmir Kitap Fuarı, üç yıllık pandemi arasından sonra 11 Mart Cumartesi günü Fuar İzmir Gaziemir’de saat 10.00’da kapılarını açacak. 25. TÜYAP İzmir Kitap Fuarı, dokuz gün sürecek. Fuar, 19 Mart Pazar akşamına kadar ziyaretçilere açık olacak.

Bu yıl 300’e yakın yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşecek 25. İzmir Kitap Fuarında, panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinlikleri düzenlenecek. Kitap fuarı boyunca pek çok yazar, şair ve bilim insanı okurlarıyla buluşacak.

Onur konuğu Veysel Çolak

Fuarın bu yılki onur konuğu İzmir’de yaşayan şair, romancı, deneme yazarı, edebiyat eleştirmeni, düşünür gibi pek çok unvanı bulunan Veysel Çolak. Fuar süresince, gerçekleşecek panel ve söyleşilerde Veysel Çolak’ın edebiyatı, eserleri ve yaşamı ele alınacak.

Ayrıca PEN Yazarlar Derneği’nin verdiği 2023 Şiir Ödülü, TÜYAP İzmir Kitap Fuarı’nda 18 Mart Cumartesi günü, yönetmen, senarist, şair Barış Pirhasan’a takdim edilecek. Hem edebiyat hem sinema alanında birçok ödülü bulunan Pirhasan, PEN Yazarlar Derneği’nin ifadesiyle “70’li yıllardan beri şiirin yüzünü güldürecek, okuru sevinçten ağlatacak” şiirler yazıyor.

Fuar kapsamında deprem bölgesine gönderilmek üzere, TÜYAP Fuarcılık Grubu ve Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğinde, “Askıda Kitap” kampanyası da düzenlenecek. Kampanyaya katılmak isteyen okurlar, fuarda satın aldıkları bir kitabı, fuar alanında ve salon içinde yer alan kutulara bırakarak kampanyaya destek olabilecek.

Girişin ücretsiz olacağı İzmir Kitap Fuarı 11-19 Mart tarihleri arasında her gün 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Kültür-Sanat konulu diğer haberler