Takip Et

Kadın

8 Mart Kadın Platformu’ndan çağrı: Soracak hesabımız, yarını kuracak gücümüz var

8 Mart Kadın Platformu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle, “Erkek ve devlet şiddetine, kadın cinayetlerine, yoksulluğa, savaşa, doğa olaylarının katliama dönüştürülmesine, rant ve talan siyasetine karşı öfkemiz ve isyanımızla 5 Mart’ta saat 15.00’te Kadıköydeyiz!” çağrısında bulundu.

8 Mart Kadın Platformu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle Kadıköy’e çağrı yaptı.

Çağrıda şu ifadelere yer verildi;

Soracak hesabımız, yeniyi kuracak gücümüz var!

Erkek ve devlet şiddetine, kadın cinayetlerine, yoksulluğa, savaşa, doğa olaylarının katliama dönüştürülmesine, rant ve talan siyasetine karşı öfkemiz ve isyanımızla 5 Mart’ta saat 15.00’te Kadıköydeyiz!

Biz kadınlar biliyoruz ki yaşamın her anında ve alanında dayanışmamızla yaralarımızı beraber saracak, kentlerimizi yaşam alanlarımızı eşit ve özgür yaşanabilir hale biz getireceğiz. Mücadelemizle bizlere bu yıkımı yaşatanlardan hesap soracağız.

Enkaz altında kalan yaşamlarımızı örgütlü mücadelemizle yeniden inşa edeceğiz.

Platform bileşenlerinden Demokratik Kadın Hareketi’de sosyal medya hesabından çağrıyı “Yaşamlarımızı çalanları, bizleri yoksullaştıranları, bizleri sömürenleri ve onların tüm politikalarını reddediyoruz. Erkek devletin tüm şiddet biçimlerine isyan ediyoruz. #5MarttaKadıköye” ifadeleriyle paylaştı.

Kadın konulu diğer haberler