Bizimle iletişime geçin

Güncel

Adalet mücadelesini sürdüren Ferit Şenyaşar, HDP’den milletvekili aday adayı oldu

730 gündür adalet mücadelesini sürdüren Ferit Şenyaşar, HDP’den milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunda bulundu. Ferit Şenyaşar, “Bu coğrafyada adaletsizliğe ve haksızlığa uğrayan herkesin sesi olacağım” dedi.

Urfa’nın Suruç ilçesinde, 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından babası ve ağabeyi katledilen, bir ağabeyi tutuklanan ve kendisi de katliamdan yaralı kurtulan Ferit Şenyaşar, Halkların Demokratik Partisi’nden (HDP) milletvekili olmak için yapılan davet üzerine HDP Urfa İl Örgütü’ne gelerek aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Başvuru ardından konuşan Şenyaşar, başlatmış oldukları adalet nöbetinin devam edeceğini belirterek, milletvekilli olduğu takdirde adalet çığlığını Meclis’te de duyuracağını söyledi. 

5 yıldır adalet mücadelesi verdiklerini ve 2 yıldır da Urfa Adliyesi eylem yaptıklarını hatırlatan Şenyaşar, adaylık başvurusuna ilişkin de “HDP’den adalet mücadelemizi Meclis’te sürdürme çağrısı geldi, biz de bu çağrıyı dikkate alarak kendi aramızda yaptığımız istişare sonucunda HDP’den aday adayı başvurumu yaptım” dedi. 

Urfa Adliyesi önünde devam eden Adalet Nöbeti eylemlerinin devam edeceğine değinen Şenyaşar, Meclis’e girmesi halinde mücadelelerini burada da sürdüreceklerini aktardı. İktisat mezunu olduğunu ancak milletvekilli olması halinde Meclis’te adalet ve insan hakları alanında çalışmalar yapacağını ifade eden Şenyaşar, “Bu coğrafyada haksızlığa ve hukuksuzluğa uğrayan herkesin mecliste sesi olacağım. Ceylan Önkol’dan Kemal Kurkut’a, Gülistan Doku’dan Berkin Elvan’a, bu katliamları yapanların faillerinin bir an önce ortaya çıkıp ceza almalarını isteyeceğiz” diye belirtti.

Daha Fazla Güncel Haberler