Takip Et

Emek

Ağaç AŞ’de işkence edilerek işten atılan Bilal Atan, direnişinin 38. gününde zabıtalar tarafından tehdit edildi

İBB’ye bağlı Ağaç AŞ yöneticileri tarafından işkenceye uğrayan ve işten atılan Bilal Atan direnişinin 38. gününde büyükşehir zabıtaları tarafından tehdit edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ağaç AŞ yöneticileri 18 Ekim’de işçi Bilal Atan’a sendikalı olduğu için saldırmış, işkence gören Atan hastaneye kaldırılmıştı. 3 gün beyin kanaması riskiyle hastaneye yatırılan Bilal Atan işten çıkarıldı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) önündeki direnişini sürdüren Bilal Atan, büyükşehir zabıtası tarafından tehdit edildi.

Direnişinin 38. gününde olan Atan, büyükşehir zabıtalarının “Ekrem İmamoğlu gelecek, sizi burada istemiyor, siz burada pankart açamazsınız, burada duramazsınız” diyerek tehdit edildiğini söyledi. Atan, daha sonra zabıtaların polis çağırarak, polisler üzerinden tehdit edildiğini ve hakkında işlem yapmak istediklerini ifade etti.

Son olarak Atan, işkenceciler işten kovulana kadar, benim işime iade edilene kadar ve iş kanunu uygulanana kadar direnişine devam edeceğini söyleyerek, herkesi dayanışmaya çağırdı.

Emek konulu diğer haberler