Takip Et

Güncel

Alzhemir hastası tahliye olduktan 6 gün sonra hayatını kaybetti

Giresun Espiye L Tipi Kapalı Hapishanesi’nden tahliye olan Hamdin Ördek 6 gün sonra hayatını kaybetti.

Alzeheimer hastası 72 yaşındaki Hamdin Ördek, Giresun Espiye L Tipi Kapalı Hapishanesinden tahliye edildikten 6 gün sonra hayatını kaybetti.

Giresun Espiye L Tipi Kapalı Hapishanesinde bulunan 72 yaşındaki Hamdin Ördek, ileri derecede alzheimer ve prostat hastasıydı. Bilincini kaybeden Ördek, hapishanede temel ihtiyaçlarını karşılayamadığı için ailesi tahliye talebinde bulundu. Alzheimer hastası Hamdin Ördek, 29 Aralık’ta tahliye oldu. Ördek, tahliye olduktan 6 gün sonra organ yetmezliğinden kaynaklı olarak Diyarbakır Eğitim Araştırma Hastanesinde hayatını kaybetti.

“Babama Yapılan Zulmü Kabul Etmiyorum”

Ördek’in kızı Elif Ördek, şunları söyledi: “Babama yapılan zulmü işkenceyi kabul etmiyorum. Tahliye olduğunda, ‘bana işkence edildi, günlerce tekli hücrede kaldım’ dedi. İlahi şarkılar söylediği için tekli hücreye atıldığını da söyledi. Ayrıca oradaki doktorların kendisine kötü davrandığını, cezaevindeki psikolojik şiddet nedeniyle kendisine zarar verdiğini de bize aktardı. Sesimi nereye kadar duyurabilirsem duyuracağım. Tüm hukuki yolları deneyeceğim. Babamı el birliğiyle öldürdüler. Babamın hakkını sonuna kadar savunacağım.” Gazete Duvar –  Hacı Bişkin

Güncel konulu diğer haberler