Takip Et

Güncel

Amedspor’a yönelik saldırılarda gözaltına alınanlar serbest bırakıldı

Bursaspor-Amedspor maçındaki ırkçı saldırılar ve açılan pankartlar nedeniyle başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına dokuz kişi dün ve bugün serbest bırakıldı.

TFF 2’nci Lig Beyaz Grup’ta Bursaspor-Amedspor maçında, Amedsporlu futbolculara yönelik ırkçı saldırılar ve tribünde açılan pankartlar nedeniyle gözaltına alınan dokuz kişiden üçü savcılıktan 6’sı adli kontrolle serbest bırakıldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda oynanan karşılaşma sonrası başlatılan soruşturma kapsamında; aralarında tribüne ırkçı pankartları getiren ve açan, saldırılara karışan dokuz kişi gözaltına alınmıştı.

İfadeleri alınan üç kişi, dün sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi savcılıkça serbest bırakıldı. Aralarında tribüne pankart getirip, açan Ö.Ç, E.A, L.U. ve M.B’nin de bulunduğu 6 kişi için de savcılıktan bir gün ek süre alındı. Bugün ifadeleri alınan şüpheliler de adliyeye sevk edildi. Tutuklanma talebiyle nöbetçi hakimliğe çıkarılan altı kişi, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bahçeli ırkçı saldırılara sahip çıkmıştı

Partisinin grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, Amedspor’a yönelik yapılan ırkçı saldırıları sahiplenmiş, “‘Hükümet istifa’ sloganları, Türkiye düşmanları tarafından sipariş edilen, çok tehlikeli sosyal ve toplumsal hadiselere kapı aralayabilecek karanlık bir planın ön hazırlığıdır. Bize göre Amed diye bir yer yoktur. Amedspor diye bir kulüpten de bahsedilemeyecektir. Bursaspor’u milli duruşundan dolayı tebrik ediyorum. Bursaspor taraftarını da buradan selamlıyorum” ifadelerini kullanıştı.

Güncel konulu diğer haberler