Bizimle iletişime geçin

Güncel

Cenazenin yıkanmasına izin vermeyen polis kitleye saldırdı

Ölüm orucunun 288’inci gününde yaşamını yitiren Grup Yorum üyesi Helin Bölek’in cenazesini zorla Feriköy Mezarlığı’na getiren polis, cenazenin yıkanmasına izin vermedi

Ölüm orucunun 288’inci gününde dün İstanbul’da yaşamını yitiren Grup Yorum üyesi Helin Bölek için yapılmak istenen cenaze törenine polis izin vermedi. Bölek’in Sarıyer Armutlu Mahallesi’ndeki “Direniş Evi”nde bulunan cenazesi, sabah erken saatlerde Okmeydanı Cemevi’ne getirilmek üzere  yola çıkarıldı. Ancak cenaze aracının önünü kesen polisler, cenazeyi zorla Feriköy Mezarlığı’na getirdi. 

Cenaze aracı ile ona eşlik eden tek bir aracı mezarlığa alan polisler, cenazenin defnedilmesini istedi. Aile ise cenazelerini yıkamadıklarını bu nedenle Okmeydanı Cemevi’ne götürüp yıkadıktan sonra defin edeceklerini söyledi. Ailenin talebini kabul etmeyen polis, cenazenin defin edilmesini söyledi. Bunun üzerine aile cenazeyi yıkamadan mezarlığa götürerek, defin işlemlerine başladı. 

Mezarlığın tüm kapılarını kapatan polisler, cenaze törenine katılmak için mezarlığa gelen kitleye de izin vermedi. Bunun üzerine yürüyüşe geçen kitleye polis saldırdı. Saldırıda çok sayıda kişi gözaltına alındı. Saldırıların ardından kitle Okmeydanı’na doğru yürüdü. 

Daha Fazla Güncel Haberler