Takip Et

Güncel

Çocuğa istismar davasında Yusuf Ziya Gümüşel, Kadir İstekli ve Fatıma Gümüşel hakkında tutuklama istendi

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki kızı H.K.G.’nin ‘evlendirilmesine’ ve cinsel istismara uğramasına ilişkin davada sanıklar Yusuf Ziya Gümüşel, Fatıma Gümüşel ve Kadir İstekli’nin tutuklanmasını talep etti.

 İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.’nin 6 yaşında ‘evlendirilip’ istismara maruz bırakılması olayıyla, H.K.G’nin avukatı 3 zanlı hakkında tutuklama talep etti.

Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşında kızı H.K.G.’nin 29 yaşındaki Kadir İstekli ile ‘dini nikahla evlendiriliği’ ve cinsel istismara maruz bırakıldığı skandala ilişkin iddianame geçtiğimiz günlerde kabul edildi. Mahkeme, aylar sonrasını işaret etti ve ilk duruşmanın 22 Mayıs’ta görülmesine karar verdi.

İddianamede Kadir İstekli hakkında 30 yıldan az olmamak, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatıma Gümüşel hakkında da 18 yıldan az olmamak kaydıyla hapis cezası istendi. Olayla ilgili H.K.G.’nin avukatı tarafından tutuksuz sanıklar Kadir İstekli, Yusuf Ziya Gümüşel ve Fatıma Gümüşel hakkında tutuklama talep edildi. H.K.G.’nin avukatı ayrıca dosyaya da gizlilik kararı verilmesi istedi.

Güncel konulu diğer haberler