Takip Et

Güncel

Çocuk istismarı davasında Yusuf Ziya Gümüşel ve Kadir İstekli hakkında yakalama kararı

Tarikatta çocuk istismarı davasında mahkeme, 6 yaşında evlendirilen H.K.G.’nin babası Yusuf Ziya Gümüşel ve ‘evlendirildiği’ erkek Kadir İstekli hakkında yakalama kararı çıktı.

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.’nin 6 yaşında ‘evlendirilip’ istismara maruz bırakılmasına ilişkin soruşturmada, Yusuf Ziya Gümüşel ile ‘evlendirildiği’ Kadir İstekli hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi 6 yaşındaki çocuğun cinsel istismarı soruşturması kapsamında Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel’in yakalanmasına karar verdi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, baba Yusuf Ziya Gümüşel ile anne Fatıma Gümüşel’in “zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı” suçundan 22 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması isteniyor. H.K.G’nin evlendirildiği Kadir İstekli hakkında ise “zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı” ve “cinsel saldırı” suçlarından 67 yıl 10 ay 15 güne kadar hapis cezası talep ediliyor.

Güncel konulu diğer haberler