Takip Et

Güncel

Deniz Poyraz davası avukatsız görülüyor

HDP İzmir il binasında Deniz Poyraz’ı katleden Onur Gencer’e açılan davanın 7. duruşması, Aliağa Şakran Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’nde görülüyor. Davada onlarca yetki belgeli avukat ve yüzlerce izleyici içeri alınmazken, duruşma Poyraz ailesinin avukatları olmadan başladı.

HDP İzmir il binasına 17 Haziran 2021’de silahlı saldırı düzenleyerek parti çalışanı Deniz Poyraz’ı katleden Onur Gencer hakkında açılan davanın 7’nci duruşması bugün Aliağa Şakran Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’nde bulunan salonda müşteki avukatları olmadan görülüyor.

Avukatlar ve Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Erinç Sağkan, duruşma için yerleşke önüne geldi. Yetki belgeli avukatların duruşma salonuna girmesi için heyetle görüşme yapılmak istendi. Dava avukatlarından Mecit Yıldırım, mahkeme heyeti ile görüşme için dahi TBB Başkanı Erinç Sağkan’ın ve katılan vekillerinin içeri alınmadığını aktardı.

Avukatlardan oturma eylemi

Açıklamanın ardından avukatlar yerleşke önünde oturma eylemine başladı. Eylem sırasında sık sık “Deniz Poyraz isyanımızdır”, “Şehid namırın” ve “Deniz Poyraz ölümsüzdür” sloganları atıldı. 

Eylem sırasında avukatların konuşmaları sürüyor. 

Güncel konulu diğer haberler