Takip Et

Güncel

Denizli’de 26 mahalle karantinaya alındı

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde 2 mahalledeki hayvanlarda rastlanan şap hastalığı ardından 26 mahalle karantinaya alındı.

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde 2 mahallede şap hastalığı tespit edilmesi sonrasında toplam 26 kırsal mahalle karantinaya alındı. Hastalığın ortaya çıkmasıyla ilçe merkezindeki canlı hayvan pazarı için de karantina kararı alınırken, belediye ekipleri geçici olarak kapatılan hayvan pazarı ve bölgede ilaçlama çalışması başlattı.

Acıpayam Belediyesi’nin yaptığı açıklamada, “İlçemiz Apa ve Kuzören Mahallemizde görülen şap hastalığından dolayı; “Apa, Ovayurt, Yassıhöyük, Alaattin, Oğuz, Kırca, Aşagi, Çamlık, Gedikli, Yeni, Yukarı, Ucari, Karahöyük, Avşar, Yeşilyuva, Kuyucakkuzören, Dedebagi, Dariveren, Aliveren, Eskiköy, Kelekçi, Akşar, Güney, Çakır, Bogazdere, Hacıkurtlar mahallelerimiz karantina altında alınmış olup; bu mahallelerimizden kesim dışında hayvan giriş ve çıkışları yasaktır. Acıpayam Canlı Hayvan Pazarıda hastalıktan dolayı kapatılmıştır” ifadelerine yer verildi. 

Ayrıca bu mahallelere hayvan giriş ve çıkışları da yasaklandı. 

Güncel konulu diğer haberler