Takip Et

Güncel

Depremde yaşamını yitirenler Pazarcık’ta mezarları başında anıldı

Depremin 40’ıncı günü dolayısıyla Maraş Pazarcık’ta yaşamlarını yitirenler için mezar ziyaretleri gerçekleştirildi.

Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF), SMF Dersim Belediyesi, Halkların Demokratik Partisi (HDP), Pazarcık Cemevi, Türkiye Komünist Partisi (TKP), Alevi Federasyonu ve KESK’ten oluşan Pazarcık Deprem Koordinasyonu bileşenleri depremin 40’ıncı günü dolayısıyla Maraş Pazarcık’ta mezar anması ve lokma dağıttı.

Halilağa ve Damlataş mezarlıklarına giden heyet, karanfil bıraktıkları mezarlıkların üzerinde mum yaktı. Mezarlık ziyaretlerinin ardından Pazarcık’ta bulunan Cemevi’ne gelen heyet, burada lokma dağıttı.

Anmada rant politikalarına dikkat çeken SMF Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, “Yapacağımız tek bir şey var. Bir araya gelmemiz lazım. İsterseniz parti deyin, isterseniz ittifak deyin, isterseniz bir cephe deyin ama ne olursa olsun hiç kimsenin kendisini dışarıda görmediği, ortaklaştığı bu ülkede faşizmi bu ülkede demokrasi düşmanlarını bu ülkede gerçekten emperyalist ve azınlığa hizmet eden bu anlayışı artık göndermemiz lazım. Yoksa daha çok acı çekeceğiz yoksa daha çok zorluk çekeceğiz yoksa daha çok dram daha çok duygusal anlar yaşayacağız” ifadelerini kullandı.

Heyet, daha sonra Maraş merkezde depremzedelerle bir araya gelerek, lokma dağıttı.

Güncel konulu diğer haberler