Takip Et

Güncel

Emek ve Özgürlük İttifakı, 3 kentte halk buluşmaları düzenliyor

Emek ve Özgürlük İttifakı, yarın İzmir’de, 4 Aralık’ta İstanbul’da, 11 Aralık’ta Adana emek ve halk buluşmaları gerçekleştirecek.

Emek ve Özgürlük İttifakı “Şimdi Emek ve Özgürlük zamanı” çağrısıyla emek ve halk buluşmaları düzenliyor. İzmir’de yarın halk toplantısı düzenlenecek, 4 Aralık’ta İstanbul’da 11 Aralık’ta da Adana’da emekçilerle bir araya gelinecek.

İttifaktan yapılan açıklamada şunlar belirtildi:

“Bugün ekonomik alanda, iç ve dış politikada siyasi iktidarın içine girdiği sıkışmışlıklar, bu sıkışmışlıkları aşmak üzere başvurduğu yoğun sömürü, talan ve yağma ekonomisinin yanında baskıların, yasakların, muhalefete, hak ve özgürlük talep edenlere yönelik baskı, tehdit ve şantaj yöntemlerinin siyasetin rutini haline geldiği bir süreçteyiz.

Cumhur İttifakı’nın yarattığı bu siyasal gericiliğin ‘Tek Adam Yönetimi’ programına karşı ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’ olarak sunulan ancak, iktisadi ve siyasi alanda, dış politikada birikerek kangren haline gelmiş sorunların kalıcı çözümünden uzak Millet İttifakı programının dışında, halkın seçeneği olarak Emek ve Özgürlük İttifakı kuruluşunu ilan etmiş ve ülkede yaşanan temel sorunlara ilişkin çözüm önerilerini ve izleyeceği hattı ortaya koyan bildirgesini 24 Eylül’de açıklamıştı.”

Emek ve Özgürlük İttifakı’nın siyasetin özneleri olarak gördüğü toplumsal kesimlerle buluşmak üzere yola çıktığı belirtilen açıklamada, “Şimdi Emek ve Özgürlük zamanı” çağrısıyla emek ve halk buluşmaları gerçekleştirileceği belirtildi.

Bu bağlamda, 3 Aralık’ta İzmir’de Çiğli Belediyesi Fakir Baykurt Konferans Salonu’nda saat 14.00’te halk toplantısı yapılacak. 4 Aralık’ta ise Okmeydanı’da saat 15.00’te Labella Premium Salonu’nda işçi ve emekçilerin katımıyla toplantı yapacak olan ittifak, 11 Aralık’ta da Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda saat 14.00’te halk toplantısı düzenleyecek.

Emek ve Özgürlük İttifakı’nda Emekçi Hareket Partisi (EHP), Emek Partisi (EMEP), Halkların Demokratik Partisi (HDP), Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF), Türkiye İşçi Partisi (TİP) ve Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP) yer alıyor.

Güncel konulu diğer haberler