Bizimle iletişime geçin

Güncel

EMEP, Yeşil Sol Parti listesinden seçimlere gireceklerini açıkladı

EMEP, Emek ve Özgürlük İttifakı’nın geleceği, gelişmesi ve güçlenmesi; işçi sınıfı başta olmak üzere emekten, barıştan ve demokrasiden yana güçlerin parlamentoda temsil edilmesi için Yeşil Sol Parti listelerinden seçime katılacağını açıkladı.

Emek Partisi (EMEP) Genel Yönetim Kurulu, seçime Yeşil Sol Parti listelerinden gireceğini açıkladı.

Emek ve Özgürlük İttifakı’nın bir parçası olarak seçimlere katılmak için çalışmaları sürdürdükleri belirtilen açıklama, şöyle devam etti: “İttifakımızın seçimlerden güçlü bir şekilde çıkması için seçim yeterliliği olan partilerin alan boşaltma yöntemi ve çok parti-tek liste formülüyle seçimlere girmesinin önemli olacağını bugüne kadar her vesileyle vurguladık. Bu yöntemin; ittifakımızın genişlemesi ve güçlenmesi için yeni katılım ve seçim iş birlikleri bakımından da yararlı olacağını dile getirdik.

Ancak, ittifakımızın bileşenleri ve dost güçlerle yaptığımız görüşmelerde bu sonuca ulaşamadık. Gelinen noktada partimiz; somut politik koşullar ve halkımızın kendi talepleri için sürdürdüğü mücadelenin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak; Emek ve Özgürlük İttifakı’nın geleceği, gelişmesi ve güçlenmesi; işçi sınıfı başta olmak üzere emekten, barıştan ve demokrasiden yana güçlerin parlamentoda temsil edilmesi için, Yeşil Sol Parti listelerinden, kendi adaylarıyla seçimlere katılmaya karar vermiştir. Birlikte kazanacağız. Halk kazanacak.”

Daha Fazla Güncel Haberler