Takip Et

Kültür-Sanat

Emin Alper’den, ‘Kurak Günler’e verdiği destek fonunu geri isteyen bakanlığa tepki

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, yönetmen Emin Alper’in son filmi ‘Kurak Günler’e verdiği finansal yapım desteğini faiziyle birlikte geri istedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Emin Alper’in yönettiği ‘Kurak Günler’ isimli filme verdiği finansal yapım desteğini faiziyle birlikte geri istedi.

Emin Alper konuyla ilgili, “‘Kurak Günler’ sayesinde ilk kez uzun metraj bir film için ‘parayı geri isteme’ örtük tehdidi hayata geçirildi. Dolaylı bir sansür mekanizması işletilerek paramız geri isteniyor şu an. Bu çok tehlikeli. Bütün yönetmenleri şu an tedirgin eden bir sürece imza atmış oldu maalesef bakanlık” dedi.

Sinemaseverlere de çağrı yapan Alper, “Yaşadığımız bu mağduriyet karşısında bize destek olmak isteyen seyircilerimizi “Kurak Günler”i 9 Aralık tarihinden itibaren sinemalarda bilet alarak izlemeye davet ediyoruz. Vergilerimizle oluşturulan kamu kaynaklarının sanatımız ve sinemamızın hayrına, özgür, bağımsız ve yaratıcı fikirleri desteklemek amacıyla, hakkaniyetli bir şekilde kullanılacağı günlerin yakın olduğunu ümit ediyoruz” dedi.

Kültür-Sanat konulu diğer haberler