Takip Et

Güncel

Gazeteci Pınar Gayıp hakkında üçüncü kez Musa Orhan soruşturması

ETHA Editörü Pınar Gayıp hakkında, Siirt’te İpek Er’e cinsel saldırıda bulunduktan sonra intihara sürükleyerek yaşamını yitirmesine neden olan uzman çavuş Musa Orhan’a ilişkin yaptığı röportaj ve sosyal medya paylaşımı gerekçesiyle 3. kez soruşturma başlatıldı.

Etkin Haber Ajansı (ETHA) Editörü Pınar Gayıp hakkında, Batman’da İpek’e Er’e 15 gün sistematik tecavüz işkencesinde bulunan ve intihara sürükleyerek ölümüne neden olan uzman çavuş Musa Orhan’a ilişkin yaptığı röportaj ve sosyal medya paylaşımı gerekçesiyle Aydın Cumhuriyet Başsavcılığınca 3. kez soruşturma başlatıldı.

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında avukatıyla ifade veren Gayıp, paylaşımı ve haberi sahiplendi. Musa Orhan’ın Er’e tecavüz edip, intihara sürüklemesini TSK’nın ve devletin yetkili kurumlarının da kabul ettiğini, görevden uzaklaştırıldığını ve hakkında açılan davanın sürdüğünü hatırlatan Gayıp, söz konusu haber ve paylaşımın bir hakaret içermediğini aksine mevcut durumu anlattığını aktardı.

Güncel konulu diğer haberler