Takip Et

Güncel

Hatay Valiliğine göre Antakya’da “içme suyu sıkıntısı yok”muş

Hatay Valiliği, Antakya’da içme suyu sıkıntısı olmadığını savundu, sosyal medya yapılan paylaşımlarla ilgili cezai işlem yapılacağını açıkladı.

Maraş merkezli depremlerde büyük yıkım yaşanan Hatay’da temiz içme suyuna erişimde sorun yaşandığını belirten birçok kişi sosyal medyada soruna dikkat çekmek için #HataydaSuYok etiketiyle paylaşımlar yapmıştı. Binlerce kişinin yaptığı paylaşımlarla #HataydaSuYok etiketi Twitter’da TT olmuştu.

Ayrıca sağlık emekçileri Hatay’da su sorunu çözülmediği için hijyen sorunu yaşandığını belirterek, önlem alınmadığı taktirde uyuz vakalarının artacağı yönünde uyarı yapmıştı.

Hatay Valiliği bu paylaşımlar üzerine açıklama yaptı. Kentte içme suyu sıkıntısı yaşanmadığı savunulan açıklamada, şöyle denildi: “Hatay genelinde deprem sebebi ile meydana gelen şebeke arızaları ekiplerimizin yoğun çalışmaları sonucu giderilmiştir. Hijyen amacıyla şebeke suyunun kullanılmasında herhangi bir sorun bulunmamaktadır. İçme suyu olarak damacana ve şişe su kullanılması gerekmektedir. AFAD tarafından bölgeye içme suyu sevkiyatı sürekli olarak yapılmakta olup, yeterli su stokumuz mevcuttur. Sosyal medyada bu konuda kara propaganda yapanlar hakkında gerekli cezai işlemler yapılmaktadır.”

Güncel konulu diğer haberler