Takip Et

Güncel

Hatay’da havalimanı, hastane ve AFAD binası kullanılamaz hale geldi

Hatay’da çok sayıda binanın yanı sıra 2 devlet hastanesi, AFAD binası ve havalimanı kullanılamaz hale geldi.

Antep ve Maraş merkezli depremler sonucu en büyük yıkımlardan biri de Hatay’da gerçekleşti. Yetkililer, Hatay’da çok sayıda binanın yanı sıra 2 devlet hastanesi, polisevi ve AFAD binasının da yıkıldığını duyurdu. Hatay’da pek çok asfalt yol da deprem sonucu yarıldı.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, “Antakya ve Kırıkhan’da yıkık binalar var. İskenderun ve Antakya’daki devlet hastaneleri yıkıldı. Polisevi de yıkıldı. Vatandaşların oturduğu binalarda yıkıntılar var. Şu anda jandarmanın bahçesine bir karargah kurduk, bütün birimleri buraya topladık. Elimizdeki imkanlarla oralara müdahale etmeye çalışıyoruz. Havaalanı pistinde biraz sıkıntı var, uçakların inmesinde problem yaşanıyor. Mevcut imkanlarımızla faaliyetleri koordine ediyoruz. Hayatını kaybedenler var, çok sayıda da yaralımız var” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Hatay’daki havalimanı pisti paramparça oldu. Havalimanı uçuşa kapatıldı. Bianet’e konuşan TMMOB yöneticisi Tezcan Karakuş Candan, havalimanı yapılmadan önce yetkilileri defalarca uyararak, oradan fay hattı geçtiğini aktardıklarını belirtti. Candan, uyarılarının dikkate alınmamasına tepki gösterdi.

Güncel konulu diğer haberler