Bizimle iletişime geçin

Güncel

HDP ve Yeşil Sol Parti’den ortak açıklama: ‘Sandığa eksiksiz gideceğiz’

Yeşil Sol Parti ve HDP eş genel başkanları, cumhurbaşkanlığı ikinci tur tutumunu dair yapılan açıklamada, “Erdoğan bizler açısından asla bir seçenek değildir. Tek seçenek onu ve temsil ettiği iktidarı değiştirmektir. Sandığa eksiksiz gideceğiz ve hep birlikte tek adam rejimini değiştireceğiz” denilen açıklamada, “14 Mayıs’ta yarım bıraktığımız işi 28 Mayıs’ta tamamlayacağız” denildi.

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile Yeşil Sol Parti Eş Sözcüleri Çiğdem Kılıçgün ve İbrahim Akın, Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında imzalanan protokoldeki kayyum maddesine ilişkin dün merkez kurullarını toplamasının ardından bugün ortak basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında HDP ve Yeşil Sol Parti’nin ikinci turdaki tutumuna ilişkin tutumunu açıklayan Buldan, “Sandığa eksiksiz gideceğiz ve hep birlikte tek adam rejimini değiştireceğiz” dedi.

Pervin Buldan, “Erdoğan bizler açısından asla bir seçenek değildir ve tek seçenek onu ve temsil ettiği iktidarı değiştirmektir” ifadelerini kullandı.

Mithat Sancar ise açıklamasında, “Birinci turda sandığa gitmeyen yurttaşlarımıza da çağrımızdır; sandığa gidelim, sandıkları koruyalım, irademizle bu Saray rejimini değiştirelim. İrademize de sandıklarda sahip çıkalım” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Güncel Haberler