Takip Et

Güncel

Hüseyin Aygün’den Maçoğlu’na ziyaret: Komünist Başkan bu seçimin kazananıdır(Video Haber)

DDHD Dersim Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Maçoğlu’nu ziyaret eden CHP eski milletvekili Avukat Hüseyin Aygün, ‘Türkiye’de ve Dersim’de sonuçlar ne olursa olsun, Komünist Başkan bu seçimin kazananıdır ve desteklerimi sunuyorum’

DDHD Dersim Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Maçoğlu’nu ziyaret eden CHP eski milletvekili Avukat Hüseyin Aygün, ‘Türkiye’de ve Dersim’de sonuçlar ne olursa olsun, Komünist Başkan bu seçimin kazananıdır ve desteklerimi sunuyorum’ dedi.

DDHD-TKP Dersim Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun seçim çalışmaları devam ederken CHP eski milletvekillerinden Hüseyin Aygün, Dersim il merkezindeki seçim bürosunda Fatih Mehmet Maçoğlu’na destek ziyaretinde bulundu.

‘Küçücük bir şehir açısından Dersim, ilk kez dünyaya bir model oldu’

Hüseyin Aygün, ‘Ezilen bir halk kendisini bütün dünyaya kooperatifçilikte, tarımda, üretim de köylünün yarattığı güvenli gıdayla dünyaya duyurdu.  Küçücük bir şehir açısından Dersim, ilk kez dünyaya bir model oldu. Türkiye’nin her yerine ve yurtdışı da dahil olmak üzere herkese ucuz, kaliteli ve güvenli gıda sağladığı için çok önemli ve örnek bir modeldir. Yaratılan modelin Dersim’in tamamına uygulanması için yola çıkıldı. Türkiye’de ve Dersim’de sonuçlar ne olursa olsun, Komünist Başkan bu seçimin kazananıdır ve desteklerimi sunuyorum’ ifadelerini kullandı.

Aygün’e teşekkürlerini ileterek söze başlayan Fatih Mehmet Maçoğlu ise, ‘Sosyalistler olarak, ideolojimiz doğrultusunda uygulamalarımızla gösterdiğimiz gibi kimseyi ayırmadan, herkesin katılımı ve katkısı ile Ovacık’ı yönettik. Şimdi Dersim’de de kimseyi ayırmadan, birlikte yönetip birlikte karar alan bir belediye yaratacağız ’dedi.

‘Tunceli valisinin derhal istifa etmesi gerekiyor’

Son olarak Hüseyin Aygün, ‘Tunceli valisi selamını almadığı içi genç çocukları dövdürüyorsa, onları karakola çekiyorsa bence derhal istifa etmesi gerekiyor’ sözlerini kullanarak valinin yapmış olduğu anti demokratik tutuma karşı tepkisini dile getirdi.

Hüseyin Aygün’den Fatih Mehmet Maçoğlu’na ziyaret

Güncel konulu diğer haberler