Takip Et

Dünya

İsrail askerleri, Cenin’de 3 Filistinliyi katletti

İsrail askerleri, Batı Şeria’nın kuzeyindeki Cenin şehrine düzenlediği baskında 3 Filistinliyi katletti.

İsrail askerlerinin, işgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyindeki Cenin şehrine düzenlediği baskında 3 Filistinli hayatını kaybetti.

Filistin resmi ajansı WAFA’nın görgü tanıklarına dayandırdığı haberine göre, İsrail askerleri, Cenin kentine bağlı Caba beldesine baskın düzenledi.

Çatılara keskin nişancıların yerleştirildiği baskında İsrail güçleri, Caba beldesi yakınlarındaki El-Favvara bölgesinde içinde üç gencin bulunduğu araca ateş açtı.

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada İsrail askerlerinin Caba beldesi yakınlarında açtığı ateş sonucu 20’li yaşlardaki 3 Filistinlinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Baskında ayrıca evi kuşatılan bir Filistinli gözaltına alındı. İsrail güçleri ile Filistinliler arasında arbede yaşandı.

Öte yandan Cenin’in yakınlarındaki El-Yamun beldesinde de İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu bir Filistinli başından yaralandı. Yaralanan Filistinlinin durumunun stabil olduğu kaydedildi.

Filistin Dışişleri Bakanlığından tepki

Filistin Dışişleri Bakanlığı, sabah saatlerinde Cenin’e düzenlenen baskını ve 3 Filistinlinin öldürülmesini kınadı.

Bakanlığın açıklamasında, “Uluslararası düşük düzeydeki tepkiler ile uygulanan çifte standardın gölgesinde, işgal güçlerinin terörizmi ve artarak işlediği suçlar, Tel Aviv’in sükûnet çağrılarına verdiği resmi bir yanıt.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, olayın yansımalarından ve bölgede gerginliğin tırmandırılmasından doğacak sonuçlardan İsrail hükümetinin sorumlu olduğu vurgulandı.

 

Dünya konulu diğer haberler