Takip Et

Güncel

İşrak Vakfı’nda 14 yaşındaki çocuğa istismarda bulunan vakıf müdürü tutuklandı

Sultangazi’de İşrak Vakfı’nda yatılı kalan 14 yaşındaki bir çocuğun vakfın müdürünün cinsel istismarına maruz kaldığı ortaya çıktı

İstanbul Sultangazi’de İşrak Vakfı’nda yatılı kalan 14 yaşındaki bir çocuğun vakfın müdürünün cinsel istismarına maruz kaldığı ortaya çıktı. 

TV100’den Devrim Tosunoğlu’nun haberine göre; tarikat vakfı yurdu müdürü, 16 Eylül 2022’de yatılı katılan 14 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulundu. Kamera kayıtlarının da yer aldığı iddianamede müdürün, çocuğu çağırdığı ve bir odaya kilitlediği, 9 dakika boyunca istismar ettiği kaydedildi. Mağdur çocuğun ailesinin savcılığa şikâyette bulunduktan sonra ifadelerini geri çektiği, babanın çocuğunun istismar edilmediğini söylediği belirtildi. Savcılık, ilk ifadelerin tutarlı olduğu kayıtlara geçerek değiştirilen ifadeleri dikkate almadı.

Vakıf yönetiminin istismarın ardından kapılara tadilat yaptırarak, kapının kilitli olmadığı imajını vermeye çalıştığı, “Kapı kolları bozuk” savunmasının arkasına saklanmak istediği de iddianameye eklendi.

İstismar failinin çocuğu anlatmaması için tehdit ettiği ve psikolojik şiddete maruz bıraktığı ve istismarın üstünü kapatmaya çalıştığı ifade edildi.

İddianamede, dosya kapsamındaki suçun niteliği, mağdurun koruma ihtiyacının bulunması, yaşı gereği yönlendirilmesinin kolay olması, şüphelinin üzerine atılı suçu işlediği hususunda kamu davası açmaya yeterli delil elde edildiği belirtildi. Açılan dava sonrası vakfın müdürü tutuklandı. Failin hakkında “kişiyi hürriyetten yoksun kılma”, “çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçlamasıyla 13 buçuk yıldan 30 yıla kadar hapsi istendiği kaydedildi.

Güncel konulu diğer haberler