Takip Et

Güncel

İstanbul’da 25 Kasım yürüyüşünde gözaltına alınan 2 kadın sınır dışı edilmek isteniyor

25 Kasım Kadın Platformu, “İki kadın arkadaşımız Geri Gönderme Merkezi üzerinden sınır dışı edilme tehlikesiyle karşı karşıya. Mücadelemizi hiçbir güç engelleyemez!” açıklaması yaptı.

İstanbul’da 25 Kasım Kadın Platformu öncülüğünde dün polisin abluka ve saldırılarına rağmen “Özgürlüğümüz için susmuyoruz. Hayatlarımızdan vazgeçmiyoruz” ve “Erkek devlet şiddetine itaat etmiyoruz” sloganıyla yürüyüş düzenlendi. Taksim Tünel Meydanı’na çıkan sokaklarda ve Karaköy’de polis saldırısı sonucunda 200’e yakın kadın gözaltın alındı. Gözaltına alınan kadınlar serbest bırakılırken, biri İtalyalı diğeri Azerbaycanlı olan iki kadının işlemleri devam ediyor. 

Karaköy Polis Karakolu’nda bekletilen kadınlar sınır dışı edilme tehlikesi ile karşı karşıya. Azerbaycanlı kadının Türkiye’de oturumu olduğu öğrenilirken, İtalyalı olan kadının ise Erasmus Programı kapsamında Türkiye’ye geldiği belirtildi. 

Konu ile ilgili sosyal medya hesaplarından açıklama yapan 25 Kasım Kadın Platformu, “İki kadın arkadaşımız Geri Gönderme Merkezi üzerinden sınır dışı edilme tehlikesiyle karşı karşıya. Mücadelemizi hiçbir güç engelleyemez!” dedi. 

Güncel konulu diğer haberler