Takip Et

Güncel

İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri: Toplum sağlığını korumaya yönelik bir ışık olmaya devam edeceğiz

İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, TTB Merkez Konsey Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya verilen cezayla ilgili açıklama yaptı.

İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın tahliyesi ve 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmasına ilişkin basın açıklaması düzenledi.

İzmir Tabip Odası binasında gerçekleştirilen açıklamada basın metnini İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak okudu. Kaynak, “Yıllardır iyi hekimlik değerlerini ilke edinerek ülkemizde topluma yönelik sağlık hizmetlerinin bilimsel ve toplumsal gereksinimlere uygun biçimde verilmesi için mücadele eden meslek örgütümüz Türk Tabipler Birliği’ne yönelik siyasi projelerle bezeli bir süreçle karşı karşıya olduğumuz kanısındayız” dedi.

“Mücadelemiz Devam Edecek”

Fincancı’nın tutukluğunun sona erdirilmesine rağmen hakkında verilen mahkûmiyet kararının bu sürecin devam ettirilebileceğinin göstergesi olduğunu ifade eden Kaynak, “Haftalardır devam eden bu süreçte TTB ve tabip odalarının anayasal varlığına yönelik tehditler yanında hekim hakları, toplum sağlığı ve sağlıkta şiddet olgularına yönelik gündeminden taviz vermeden mücadelesine devam ettiği aşikardır. Meslek örgütümüze yönelik müdahale girişimlerinin karşısında durmaya; iyi hekimlik değerleriyle çalışılabilecek bir hekimlik ortamını geliştirmeye, meslektaşlarımızın hak kaybı ve mağduriyetlerine karşı mücadele etmeye, toplum sağlığını korumaya yönelik bir ışık olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. (Evrensel)

Güncel konulu diğer haberler