Takip Et

Güncel

KESK: Çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakabilmek için direne direne kazanacağız

KESK Amed Şubeler Platformu üyeleri, “Çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakabilmek için direne direne kazanacağız” diyerek ihraçlarla ilgili eylem gerçekleştirdi.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Amed Şubeler Platformu, Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile kamu çalışanlarına ihraç yolunu açan geçici 35’inci maddenin kaldırılması talebiyle Yenişehir ilçesi Hazal Park’ta her hafta gerçekleştirdikleri eylemlerini sürdürdü.  “KHK’ler gidecek biz kalacağız” pankartının açıldığı eylemde sık sık, “Gün gelecek devran dönecek, AKP halka hesap verecek” sloganı atıldı.

“Direne Direne Kazanacağız”

Açıklama yapan TARIM ORKAM-SEN Amed Şube Kadın Sekreteri Serap Akçadağ Yıldız, KESK’liler olarak ihraç edilen, sürgüne gönderilen, açığa alınan her bir emekçinin yanında olmaya ve hak arama mücadelelerine güç vermeye devam edeceklerini dile getirdi. AKP-MHP iktidarının demokrasi dışı uygulamalarına karşı çözümün yılmadan mücadele etmekten geçtiğinin altını çizen Yıldız, “Demokratik, toplumcu, ekolojik, kadın eksenli sendikacılık mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Despotlara karşı özgür düşünceyi, savaşa karşı onurlu bir barışı, ölümlere karşı yaşamı, yok etmeye karşı yaşatmayı, tekçiliğe karşı çoğulculuğu, karanlığa karşı aydınlığı savunduk ve savunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Gelecek iktidarlara karşı da emekten, haktan, insan onuruna yakışır bir hayat yaşamaktan yana mücadele hattını örmeye devam edeceklerinin vurgusunu yapan Yıldız, “Çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakabilmek için direne direne kazanacağız, hiçbir güç hiçbir kuvvet bizi bu mücadelemizde alıkoyamaz” dedi. (Mezopotamya Ajansı)

Güncel konulu diğer haberler