Takip Et

Güncel

Maraş’ta depremzedelerin kaldığı çadırlara elektrik sayacı takıldı

Depremin merkez üssü olan Maraş Pazarcık’ta çadırlara elektrik sayacı takıldı.

6 Şubat’ta meydana gelen ilk depremin merkez üssü olan Maraş’ın Pazarcık ilçesinde çok sayıda bina yıkılırken halk çadırlara yerleşti.

11 ili etkileyen ve resmi rakamlara göre en az 46 bin 104 kişinin hayatını kaybettiği depremde su, elektrik gibi temel ihtiyaçlar halen karşılanmakta zorlanıyor. Maraş’ın Pazarcık ilçesine bağlı Narlı Mahallesi’nde depremzedelerin çadırlarına elektrik sayacı takıldı.

Yeni Yaşam’dan Hicran Urun’un haberine göre; tüm çadırlara tek tek takılan elektrik sayaçlarını tepki gösteren depremzedelere ise yetkililer “3 ay sonra ödeyeceksiniz” yanıtını verdi. Çadırlarda dağıtılan elektrikli sobayı açan depremzedeler ise “faturayı nasıl ödeyeceğim” korkusu ile yakamıyor.

Öte yandan depremzedelere hasarlı veya yıkılan evlerinin enkazının kaldırılması ile ilgili de masrafları kendilerinin ödeyeceği bilgisi verilmiş. Enkaz kaldırma çalışmalarında kullanılacak kepçe ve benzeri araçların bedelini yine depremzedelerin ödeyeceğini dair ailelere tebligat gittiği ifade ediliyor.

Güncel konulu diğer haberler