Takip Et

Güncel

Maraş’ta halktan tepki: Benim canlarım orada yatarken AFAD bankaların kasasını çıkarıyor

Maraş’ta halk enkaz başında yakınlarının molozların altından çıkarılmasını beklerken AFAD kurtarma ekiplerinin banka ATM kasalarını kurtarmasına tepki gösterdi.

Maraş merkezli depremden etkilenen depremzedeler arama kurtarma çalışmalarının yetersiz olduğundan yakınırken Senarist Serkan Ünal, AFAD’ın enkaz altından bankamatik kasası çıkardığına ilişkin video paylaştı.

“Alparslan: Büyük Sekçuklu” ve “Sipahi” adlı televizyon dizilerinin senaristliğini yapan Serkan Ünal’ın Twitter hesabından “Babam, annem, kız kardeşim ve komşularımız 6 gündür enkaz altında. Polis ekipleri ve @AFADBaskanlik binamızın altında bulunan @Halkbank ve @isbankasi kasalarını yukardan aldıkları emirle çıkarmaya gelmişler. #Kahramanmaraş @ahbap Takdir sizin” notuyla paylaştığı videoda halkın AFAD ve polis ekiplerine tepki gösterdiği görülüyor.

Başka bir kişi de, “Önce can değil mi? Burada ne işin uğraşılıyor? Bizim ülkemizde insan canı kadar ucuz hiçbir şey yok. Millet parasının derdinde. Benim canlarım orada yatıyor. Benim canlarım orada yatarken kasa çıkartmanın derdindeler. Böyle bir adilik olamaz. Ekipler geldi hâlâ içeri girilmedi” diyor.

Serkan Ünal, daha sonra yaptığı paylaşımda “Bana gelen çeşitli eleştirilere cevap verme gereği duydum. Enkaz altındaki insanlar için geçen her saniyenin ne kadar değerli olduğu tartışılmaz bir gerçek. Ancak bugün başımıza gelen olayda, enkaz çalışmaları 2 saati aşan bir süre durduruldu. Nedeni ise malum banka kasaları… Kasaları almak için @isbankasi yetkilileri, çevik kuvvet ekipleri ve prosedürler beklendi. Günlerdir enkaz başına ailelerimize ulaşmaya çalışıyoruz. İnanın enkaz başında hiçbir şey yapılmadan 2 saat beklemek insanı fazlasıyla üzüyor. Kasalardaki para değil değerli kağıtmış.” diye ekledi.

Kaynak / Evrensel

Güncel konulu diğer haberler