Bizimle iletişime geçin

Emek

Mata İşçileri Ankara’ya yürüyecek, Satera işçileri çadır kuracak

Ek zam ve çalışma koşullarının iyileştirilmesini talebiyle direnişe geçen Mata Otomotiv işçileri Ankara’ya yürüme kararı aldı. Satera işçileri ise verilen sürede adım atılmazsa 30 Mart günü Cengiz Holding önüne çadır kuracağını duyurdu.

Mata işçileri 27 Mart günü Ankara’ya yürüyeceğini, Satera işçileri ise 30 Mart günü Cengiz Holding önüne çadır kuracağını duyurdu.

Birleşik Metal-İş Sendikası tarafından yapılan açıklamada Mata ve Satera işçilerinin mücadelesinin büyütüleceği vurgulandı. Birleşik Metal-İş Sendikası tarafından yapılan açıklamada şunlar ifade edildi:

“Metal işçileri sendikasızlaştırma ve işten çıkarmaya karşı mücadele ediyor

Sendikamız üyesi Mata Otomotiv işçileri 27 Mart Pazartesi günü Ankara’ya yürüyecek

Sendikamıza üye olduğu için işten atılan Satera Elektrik işçileri 30 Mart Perşembe günü Cengiz Holding önünde çadır kuracak…

… Buradan değerli basına, kamuoyuna ve emekten yana olan dostlarımıza tekrar duyuruyoruz. İşverenin çağrımıza kulak asmaması durumunda, sizleri 30 Mart Perşembe günü Altunizade Kısıklı Cad. No:37 Üsküdar/İSTANBUL adresinde yer alan Cengiz Holding önünde direniş çadırımızı hep birlikte kurmaya davet ediyoruz.

Mata Otomotiv işçileri Ankara’ya yürüyecek

Öte yandan Mata Otomotiv’de sürdürdüğümüz direnişimiz ise 26. gününde ilk günkü coşkusuyla devam ediyor. Mata Otomotiv işçileri de seslerini daha da yükseltmek ve taleplerini siyasi partilere ve bakanlıklara bildirmek için Ankara’ya yürüyüşe geçiyor.

Bu doğrultuda işten atılan 600 işçi ve sendikamızın yöneticileri, 27 Mart Pazartesi günü saat 07.00’da İstanbul Endüstri ve Ticaret Serbest bölgesi önünde toplanmaya başlayacak. 

Saat 10.00’da Ankara yürüyüşünü başlatacaklardır. Adres: İstanbul Endustri ve Ticaret Serbest Bölgesi Orjin Cad. 34957 Tuzla / İstanbul”

Daha Fazla Emek Haberler