Takip Et

Dünya

Medvedev: Rusya’nın yenilmesi nükleer savaş sebebi olabilir

Ukrayna’da barışın ancak Rusya’nın kaybetmesi halinde tesis edilebileceği görüşüne dair açıklama yapan Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev nükleer güç olan Rusya’nın kaybetmesinin nükleer savaş sebebi olabileceğini vurguladı.

Davos’taki Dünya Ekonomi Forumu’na katılan çeşitli ülkelerden siyasetçi ve temsilcilerin açıklamalarında Ukrayna’da barışın ancak Rusya’nın kaybetmesi halinde tesis edilebileceği görüşü ön plana çıktı.

Telegram hesabından yaptığı bir paylaşımla bu görüşü savunanlara uyarıda bulunan Medvedev, “Zavallılar arasından hiçbirinin aklına şu temel çıkarımı yapmak gelmiyor: Konvansiyonel savaşta bir nükleer gücün yenilmesi, nükleer savaş çıkmasına neden olabilir. Nükleer güçler, kaderlerinin bağlı olduğu büyük çatışmaları kaybetmediler” ifadelerini kullandı.

Dünya Ekonomi Forumu’nda konuşan siyasetçilerden biri olan Scholz, “Ukrayna’ya gerektiği kadar destek vermeye devam edeceğiz. Askeri çatışmanın sona ermesi için Rus saldırganlığının başarısız olması gerekiyor” demişti. (Sputnik)

Dünya konulu diğer haberler