Takip Et

Güncel

Merdan Yanardağ’a yurt dışına çıkış yasağı verildi

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni ve BirGün yazarı Merdan Yanardağ, başlatılan soruşturma kapsamında ifade verdi. Serbest bırakılan Yanardağ hakkında yurtdışına çıkış yasağı verildi.

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni ve BirGün yazarı Merdan Yanardağ, başlatılan soruşturma kapsamında ifade verdi. Yanardağ, serbest bırakıldı.

Merdan Yanardağ, Maraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından TELE1 ekranlarında yapılan yayında “İnsanlar bile bile merkez sağ muhafazakar partilere, gerici partilere göre göre oy vermeye devam ettiler. ‘Gölcük depremini Donanma Komutanlığı’nda dans ediyorlar da bu yüzden Allah’ın cezası onları vurdu’ diyen zihniyet bugün iktidardır. Bu zihniyet bu bölge ağırlıklı olarak dindar bir bölgedir. Geleneklerin egemen olduğu bir bölgedir. Burada hangi yalanı bulacaksınız? Hangi gerekçeyle cezalandırabilmiş olabilir ki Tanrı?” ifadelerini kullanmıştı.

Söz konusu ifadeleri gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında soruşturma başlatılan Merdan Yanardağ hakkında, yurt dışı yasağı kararı verildi.

Yurtdışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldıklarını belirten Yanardağ, “Tam bir skandal. Susmayacağız” dedi.

Güncel konulu diğer haberler