Takip Et

Güncel

Mersin’de KESK’in 27’nci kuruluş yıldönümü kutlandı

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Mersin Şubeler Platformu, Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası’nda (Eğitim Sen) düzenlediği basın toplantısıyla KESK’in 27’nci kuruluş yıldönümünü kutladı.

Mersin’de, KESK’in 27’nci kuruluş yıldönümünü kutlanarak, ortak mücadele çağrısı yapılarak, “Gelin, hep birlikte emeğin, halkın kürsüsünü kuralım” çağrısı yapıldı.

Toplantıda platform adına açıklamayı yapan Mustafa Özbay, “KESK’in tarihi tek başına bir emek mücadelesi değil aynı zamanda anti demokratik politikalara, faşizme, tekçiliğe, milliyetçiliğe, şovenizme, kadın düşmanı politikalara, gençlerimizin, çocuklarımızın geleceğini tehdit eden yaklaşımlara karşı mücadelenin adı ve tarihidir. KESK’in tarihi geride bıraktığımız 27 yıldan ibaret değildir. Gün, sömürü, yoksulluk ve baskı düzenine karşı omuza omuza verme günüdür. Gün, yıllardır parçalanıp, bölünen, yok sayılan milyonların hak ve özgürlükleri için birleşme günüdür. Gelin, hep birlikte emeğin, halkın kürsüsünü kuralım. Gelin, hep birlikte ‘İşsizliğe, yoksulluğa hayır’, ‘Emekten, Halktan Yana Bütçe İstiyoruz’ diye haykıralım. Gelin, bizleri duymak, görmek istemeyenlere karşı sesimize ses katalım, gücümüzü birleştirelim. Biliyoruz ki, birleşik mücadeleyi yükseltirsek bir gün dahi iktidarda kalma şansları yoktur, olamaz” diye belirtti. (MA)

Güncel konulu diğer haberler