Takip Et

Emek

Metal işçileri greve gidiyor

MESS kapsamındaki 5 işletmeye bağlı 11 fabrikada yaklaşık 2 bin işçiyi ilgilendiren grup toplu sözleşmesinde anlaşma sağlanamamasından kaynaklı metal işçileri greve gidiyor.

Birleşik Metal-İş’in örgütlü olduğu 5 işletmeye bağlı 11 fabrikada yaklaşık 2 bin işçiyi kapsayan grup toplu sözleşmesinde anlaşma sağlanamaması üzerine 23 Ocak’ta uygulanmak üzere grev kararı alındı. 

Birleşik Metal-İş, önceki gün Schneider Elektrik’te anlaşma sağlandığını duyurmuştu. Schneider Enerji ve Grid Solutions’da ise bugün yapılan toplantıda sonuç alınamadığı belirtildi. Geri kalan Hitachi ve Arıtaş Kriyojenik’te ise son bir görüşme daha yapılacak. Bu iki fabrikada da anlaşma sağlanamazsa metal işçileri İstanbul, Kocaeli, Manisa ve Bandırma’da bulunan fabrikalarda greve çıkacak. 

“Hakkımızı İstiyoruz”

Schneider Enerji ve Grid Solutions için yapılan görüşmelerde anlaşmaya varılamadı. Gelişmeleri sosyal medya hesabında Hitachi Enerji fabrikasından fotoğraflarla duyuran Birleşik Metal-İş, “Emek bizim son söz bizim… Anlaşamadık, hakkımızı istiyoruz… 23 Ocak’ta #Grev’deyiz” ifadelerini kullandı. (Evrensel)

Emek konulu diğer haberler