Takip Et

Güncel

Necip Hablemitoğlu suikastı faillerinden Levent Göktaş tutuklandı

Bulgaristan’da yakalanan emekli Albay Levent Göktaş uçakla Türkiye’ye getirildi. Adliyeye sevk edilen Göktaş tutuklandı.

 Necip Hablemitoğlu suikastına ilişkin davanın firari sanığı olan ve Bulgaristan’da yakalandıktan sonra iadesine karar verilen Mustafa Levent Göktaş’ın Türkiye’ye getirildi.

öktaş, Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu’nun 2002 yılında Ankara’daki evinin önünde silahlı saldırıyla öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkarıldıktan sonra firar etti. Bulgaristan’ın Svilengrad kentinde 1 Eylül 2022’de polisin rutin kontrolü sırasında yakalanan Göktaş’ın ülkeye yasadışı yollarla girdiği belirlendi. Bulgaristan’da “tasarlayarak öldürme” ve “suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma” suçlamalarıyla tutuklanan Göktaş’ın Türkiye’ye iadesi talebi, Filibe İstinaf Mahkemesi’nin 14 Aralık 2022 tarihli kararıyla kabul edildi.
 
Uçakla Türkiye’ye getirilen Göktaş, İstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. Göktaş, İstanbul Havalimanı’ndan Ses ve Görüntü Bileşim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandığı Ankara 36. Ağır Ceza Mahkemesi’nce tutuklandı.

Güncel konulu diğer haberler