Takip Et

Kültür-Sanat

Notos, ekonomik koşullardan ötürü okurlarını desteğe çağırdı

Edebiyat dergisi Notos, mart-nisan sayısını yayınlayabilmek için okurlarından destek istediği bir açıklama yayımladı

İki ayda bir okurla buluşan edebiyat dergisi Notos, sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayarak okurlarına destek çağrısı yaptı.

Notos, Mart-Nisan sayısı için okurlarına destek çağrısında bulundu. Derginin sosyal medya hesabından yapılan “Dayanışma İçin” paylaşımında, “Son dönemde yaşanan yıkıcı ekonomik koşullardan Notos da etkileniyor. On beş yıldır deli inadıyla bir tek sayı sektirmeden yayımladığımız Notos okurlarını desteğe çağırıyor” ifadeleri kullanıldı.

“Hep birlikte yaşadığımız yıkıcı ekonomik koşullar, Notos’u da sarsıyor” denilen açıklamanın devamı şu şekilde;

 “Dergi ve kitap yayıncılığı çığ gibi üstüne gelen aşırı fiyatlar ve döviz artışı nedeniyle ciddi bir çöküntü yaşıyor. Bu nedenle mart-nisan 96’ncı sayımız için okurlarımıza destek çağrımız var. Bir destek ürünü tasarladık. Bu ürünü aldığınızda Notos’un kâğıdını birlikte satın almış, basım ücretini birlikte karşılamış olacağız. Notos’un yakın geleceği, dolayısıyla ömrünün uzun olması için bu desteği önemli görüyoruz. Nitelikli edebiyata, Notos’un yaşamına sunduğunuz katkı bizim için her zaman değerli. Notos’un varlığının güvencesi okurları. Her zaman hatırlansın diye, Notos’un mart-nisan sayısının bir sayfasında katkıda bulunanların adlarını anacağız. On altı yıldır deli inadıyla bir tek sayı sektirmeden yayımladığımız Notos, okurlarını desteğe çağırıyor.”

Kültür-Sanat konulu diğer haberler