Bizimle iletişime geçin

Kültür-Sanat

Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi ‘Kuru Otlar Üstüne’ Cannes’da gösterildi

Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi “Kuru Otlar Üstüne”, 76’ncı Cannes Film Festivali’nde dünya prömiyerini yaptı.

Yönetmen Nuri Bilge Ceylan‘ın yeni filmi “Kuru Otlar Üstüne”, 16-27 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen 76’ncı Cannes Film Festivali’nin Ana Yarışma’sında yarışan film bugün festival kapsamında izleyicilerle buluştu.

“Kış Uykusu” filmiyle 2014 Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye Ödülü’ne değer görülen Ceylan’ın yeni filmi, Anadolu’nun ücra bir beldesinde zorunlu hizmetini yapmakta olan resim öğretmeni Samet’in başına gelen ve anlam vermekte zorlandığı olaylara odaklanıyor.

Ceylan, dün gerçekleşen gösterime film ekibiyle birlikte katıldı. Yönetmen, 197 dakika süren gösterimin ardından izleyicilere yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Çok teşekkür ederim, teşekkür ederim… Ne diyeceğimi bilmiyorum. Üç saatlik bir filmi izlemek bugünlerde artık zor. Bugün burada bizimle olduğunuz için teşekkür etmek istiyorum. Uzun konuşmak istemiyorum çünkü film uzundu. Ama lütfen size birkaç kişiyi tanıtmama izin verin. Sanırım oyuncuları zaten tanıyorsunuz. Ekipten bazılarını tanıtayım… Senaryoyu Akın (Aksu) ve Ebru (Ceylan) ile birlikte yazdık. Kısmen onun notlarından ve günlüklerinden ilham aldık. Gerçek bir öğretmen… Aynı zamanda iki kişiye daha teşekkür etmek istiyorum. Uygulayıcı yapımcımız Oğuz, yapımcılarımızdan Alexandre Mallet-Guy, Almanya’dan Janine’i görüyorum, üçüncü sırada ise tüm yapımcıları görüyorsunuz. Bu kadar. Teşekkür ederim.”

Daha Fazla Kültür-Sanat Haberler