Takip Et

Güncel

ODTÜ’de 17 öğrenci topluluğunun etkinliği yasaklandı

TGB ve Rektörlük tarafından düzenlenen Savunma Sanayi Zirvesi etkinliğine karşı çağrı yapan ODTÜ bünyesindeki 17 resmi öğrenci topluluğunun etkinlikleri rektörlük tarafından yasaklandı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğrencileri 13 Ocak’ta Türkiye Gençlik Birliği (TGB) ve ODTÜ Rektörlüğü tarafından yapılmak istenen 2’nci Savunma Sanayi Zirvesi’ni protesto ederek etkinliğin yapılmasını engellemişti.

Rektörlük söz konusu olayın ardından protesto yapan öğrenciler hakkında soruşturma başlatırken, ODTÜ’de etkinlik protestosu için çağrıda bulunan 17 öğrenci topluluğunun etkinlikleri 45 gün süreyle yasakladı. Rektörlük tarafından yapılan duyuruda, “Daha önce askıya alındığı duyurulan öğrenci toplulukları etkinlikleri 23 Ocak 2023 Pazartesi gününden itibaren yapılabilecektir. Ancak, resmi bir öğrenci topluluğunun izinli bir etkinliğinin yapılmamasına, Kongre Kültür Merkezi (KKM) içinde Üniversitemiz alt yapısına ve stantlara zarar verilmesine ve öğrenci topluluklarının etkinliklerinin askıya alınmasına yol açan çağrıda adı bulunan, aşağıda isimleri yazılı 17 resmi öğrenci topluluğunun Genel Kurul ve prova dışındaki etkinlikleri üniversite yönetim kurulu kararı ile revize edilen Öğrenci Kültür/Spor Toplulukları Usul ve Uygulama Esasları belgesi 13.5. Maddesi’ne göre, 23 Ocak 2023 tarihi itibarı ile 45 gün süre ile yapılmayacaktır” denildi.

Güncel konulu diğer haberler