Takip Et

Güncel

Selahattin Demirtaş’tan 15 Ocak çağrısı: Ben bile geliyorum, inanmıyorsanız gelin görün

Selahattin Demirtaş, pazar günü gerçekleşecek olan Emek ve Özgürlük İttifakı’nın mitingine çağrıda bulundu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Demirtaş, “Hava soğuk olabilir ama gelişmeler sıcak. Lütfen herkes, mitingde olacak şekilde hazırlığını yapsın. Ben bile geliyorum. İnanmıyorsanız gelin görün” dedi.

Edirne F Tipi Hapishanesi’nde 6 yıldır tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 15 Ocak’ta Emek ve Özgürlük İttifakı’nın İstanbul’da gerçekleştireceği miting için çağrı yaptı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Türkiye İşçi Partisi (TİP), Emek Partisi (EMEP), Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP), Emekçi Hareket Partisi (EHP) ve Sosyalist Meclisler Federasyonu’nun (SMF) kurduğu Emek ve Özgürlük İttifakı, “Yoksulluğa, Savaşa, Baskılara Dur Diyelim” şiarıyla 15 Ocak Pazar günü İstanbul Kartal Meydanı’nda ilk mitingini düzenleyecek.

Selahattin Demirtaş, halka sosyal medya hesabından çağrıda bulunarak, “Bu süreçte yapılacak her miting geleceğimiz açısından hayati derecede önemlidir. Allah göstermesin ölüm hariç hiçbir mazerete takılmadan mutlaka alanları coşkuyla doldurmalısınız. Emek ve Özgürlük İttifakı’mızın ilk mitinginde size bir armağanımız da olacak. İnşallah seversiniz. 15 Ocak Pazar saat 13.00. İstanbul Kartal Meydanı bekliyorum.”

Güncel konulu diğer haberler