Takip Et

Güncel

Şenyaşar ailesi aracına ‘Adalet’ pankartı astı, ‘park’ cezası kesildi

Adalet Nöbeti eylemlerini 651’inci gününde sürdüren Şenyaşar ailesine ait olan ve üzerine ‘Adalet’ yazılı pankart asılan araca ‘park’ cezası kesildi.

Urfa’nın Suruç ilçesinde ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti eylemi 651’inci gününde devam ediyor.

Mezopotamya Ajansı‘nın haberine göre aile, adliye önünde ‘Adalet’ pankartı astıkları yere resmi kurum araçları park edilince bu sefer kendi araçlarına pankartı asıp park etti. Ferit Şenyaşar, geçtiğimiz hafta kendilerine ait olan araca “park” cezası kesildiğini aktardı.

Şenyaşar ailesi bugün de  adliye önünde park ettikleri araçlarına “Adalet” yazılı pankartı asarak, eylemlerini sürdürdü.

Adliye önünde defalarca saldırıya maruz kaldıklarını belirten Ferit Şenyaşar şunları söyledi:

“Bize bu haksızlığı yapan, adliye önünde zulüm yapan herkes bu sistem değiştiğinde yargılanacaklar. Biz adalet istiyoruz. Haklı talebimizden vazgeçmeyeceğiz. Adalet yazısından rahatsız olanlar varsa da gereğini yapsınlar. Biz de evimize gidelim.”

Güncel konulu diğer haberler