Bizimle iletişime geçin

Güncel

Sosyalist Güç Birliği seçim kararını açıkladı

SOL Parti, Türkiye Komünist Partisi ve Türkiye Komünist Hareketi, Sosyalist Güç Birliği çatısı altında 28. Dönem Milletvekili Seçimi’ne İttifakı içinde ancak kendi ad, aday ve programlarıyla katılacak.

SOL Parti, Türkiye Komünist Partisi (TKP), Türkiye Komünist Hareketi (TKH) ve Devrim Hareketi öncülüğünde kurulan Sosyalist Güç Birliği, ittifak protokolünü Yüksek Seçim Kurulu’na teslim ettiğini açıkladı.

Sosyalist Güç Birliği’nden yapılan açıklamada, 20 Ağustos tarihinde ‘Yarınlarımızı sermaye çetelerinin, tarikatların, bir avuç haramilerin ve emperyalizmin peçesinden kurtararak emekçilerin laik, demokratik, bağımsız cumhuriyetini kurma’ iradesiyle yola çıkan Sosyalist Güç Birliği, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan milletvekili seçimlerine katılacak olan SOL Parti, Türkiye Komünist Hareketi ve Türkiye Komünist Partisi’nin adaylarını destekleyecektir” denildi.

Açıklamada, “Bu partiler seçimlere Sosyalist Güç Birliği İttifakı içinde ancak kendi ad, aday ve programlarıyla katılacaklardır. İlgili ittifak protokolü Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Daha Fazla Güncel Haberler