Takip Et

Güncel

Soylu taraftarları tehdit etti: ‘Mesaimizi bölmesinler, isterlerse rahat böleriz’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Hükümet istifa” diye slogan atan futbol taraftarlarını tehdit etti: “Mesaimizi bölmek isterlerse rahat böleriz, hodri meydan. Türkiye’nin güvenliğiyle ilgili hiç kimse bilek güreşine girmesin. Tavsiyem odur.”

Fenerbahçe’nin ardından Beşiktaş tribünlerinden yükselen ‘Hükümet istifa’ sloganların ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da tribünleri hedef aldı.

Soylu Hatay’da Afet Koordinasyon Merkezi’nde yaptığı açıklamada, “Bizim deprem meselesine gömüldüğümüzü zannedenler, güvenlik meselesinde kalkanlarımızı kaldırmayacağımızı zannetmesinler” ifadelerini kullandı.

Hatay’da afet koordinasyon merkezinde konuşan Soylu, “Yani burada bizim bu deprem meselesine gömüldüğümüzü zannedenler güvenlik meselesinde kalkanlarımızı kaldırmayacağımızı zannetmesinler. Üç beş tane bu tip meselenin koordinasyonu ve mühendisliğine soyunan adamları da Türkiye’nin geleceğiyle ilgili karartma hakkı verilmez

Hiç merak etmeyin. Mesaimizi bölmesinler. Biz mesaimizi de böleriz. Mesaimizi bölerlerse bu milletin karşı karşıya kaldığı süreçte bu millete haksızlık ederler. Mesaimizi bölmek isterlerse rahat böleriz, hodri meydan. Türkiye’nin güvenliğiyle ilgili hiç kimse bilek güreşine girmesin. Tavsiyem odur. Marjinal bir kafayla, marjinal bir zekayla bu milletin karşı karşıya kaldığı bu süreci zehirlemeye çalışmasınlar” dedi.

Güncel konulu diğer haberler