Takip Et

Güncel

Sürgün edilen tutukludan 5 gündür haber alınamıyor

Hapishanelerde tutsaklara yönelik hak gaspları artarak devam ediyor. Patnos L Tipi Kapalı Hapishanesi’nden sürgün edilen Şemseddin Tekin’den 5 gündür haber alınamıyor.

Hapishanelerdeki hak ihlalleri ve baskılar artarak devam ediyor. Devrimci, demokrat ve yurtsever tutsaklara yönelik sürgünlere her gün bir yenisi ekleniyor. Patnos L Tipi Kapalı Hapishanesi’nde tutuklu Şemseddin Tekin’den 5 gündür haber alınmadığı belirtildi.

Yeni Yaşam Gazetesi’nde yer alan haberde, Haziran 1993’te Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM) tarafından tutuklanan ve şimdiye kadar 10’dan fazla hapishaneye sürgün edilen Tekin ve Sezai Damar’ın 29 Kasım’da başka hapishaneye götürüldüğü ancak ailelerine bilgi verilmediği öğrenildi. Tekin’e ulaşmak isteyen aile ve avukatının girişimleri de sonuçsuz kaldı.

Aileye bilgi verilmezken, bilgi almak için aradıkları hapishaneden “Güvenlik gerekçesiyle nereye götürüldüğünü söyleyemeyiz” cevabı verildi.

Öte yandan 28 Kasım’da 7 tutuklunun daha istemleri dışında farklı cezaevine götürüldüğü öğrenilirken, tutukluların 3’ünün Erzurum’a, 3’ünün Erzincan’a 1’inin de Tokat’a sürgün edildiği belirtilmişti.

Güncel konulu diğer haberler