Takip Et

Emek

Trendyol Go işçileri sefalet zammına karşı direnişe geçti

Trendyol işçileri sefalet zammına karşı bugün İstanbul’da kontak kapatma eylemi yaptı. Trenyol Go Genel Merkezi önünde bir araya gelen işçiler, bu ofiste tek tıkla o parayı kazanırken zannetmesinler ki o paketleri robotlar götürüyor, o paketleri götüren canlar var diyerek tepki gösterdi.

İstanbul’da Alibeyköy, Pendik, Kozyatağı gibi farklı ofislerin önünde bir araya gelen Trendyol işçileri hak gaspına karşı direnişe geçti.

Konuyla ilgili konuşan Trendyol Go Kuryesi “Para kazanamıyoruz. Sistemle oynuyorlar. Zam yapmış gibi gösterdiler ama aslında yapmadılar.” dedi. 

Gün içinde farklı şubelerde bir araya gelen kuryeler hep birlikte Maslak’ta bulunan Trendyol Genel Merkezi önüne geçti. Genel Merkez önünde konuşan bir Trendyol Go işçisi ise, “1 Ocak’ta yapılacağı söylenen zam yapılmadı. Bizi 15 gün beklettiler. 2.5 yılda %400 büyüdük ama size zam yok dediler” dedi ve ekledi görüşme talebimiz yetkili kişi yok denilerek reddedildi. 

İşçi Hareketi Koordinasyonu Temsilci Doğan Can Aras da, “Bugün bu ekonomik krizin içerisinde sizler o motorlarda o paketleri taşıyarak geçinmeye çalışırken buna el koyan bir patron sınıfı var. Buradalar. Bu ofiste tek tıkla o parayı kazanırken zannetmesinler ki o paketleri robotlar götürüyor, o paketleri götüren canlar var. Biz sabahları uyandığımızda o motorlarla canını kaybeden arkadaşlarımızı gördüğümüzde üzülüyoruz. Bu koşullar altında çalışıyoruz. İyi ki burada örgütlenmişiz, buraya kadar gelmişiz. Elinize sağlık, yolunuz açık olsun” dedi.

Genel Merkez önünden ayrılmayan işçiler tüm kuryelere ve kamuoyuna dayanışma çağrısı yaptı.

Emek konulu diğer haberler