Bizimle iletişime geçin

Güncel

Ümit Özdağ 2. turda Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini açıkladı

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, yaklaşık 1 saatlik görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Ümit Özdağ, 2. turda Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldıklarını söyledi.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turuna ilişkin Zafer Partisi ile yürüttüğü görüşmelerin sonucunu ortak açıklamayla duyurdu.

Ümit Özdağ: “Türkiye’nin en önemli, sorunu ülkemizde yaşayan 13 milyon sığınmacı ve kaçağın vatanlarına geri yollanmasıdır. Bu çözülmeden Türkiye’nin ekonomik sorunlarını aşması mümkün değildir. 

Bir ülke 13 milyon sığınmacıyla ekonomisini, güvenliğini doğru bir çizgiye oturtamaz. Türk halkında vatanlarına geri yollamak için Zafer Partisi olarak destek istedik. Ancak medya ambargosu ve partimizin yeni kurulmuş olması vatandaşlara yeteri kadar ulaşmasını engelledi.

Bizi ziyaret eden Numan Bey bizden destek istedi. Sığınmacılar konusunu sorduk, anlattıkları sığınmacıların vatanlarına geri dönmesini içermiyordu. Kemal Bey ise Suriyelilerin vatanlarına dönmesi konusunda bizimle aynı fikirdeydi.

1 sene içinde uluslararası hukuka uygun, insan haklarını gözeten, Suriyelilerin Suriye’deki güvenliğini sağlayacak, uyuşturucu çetelerini okulların önünden kurtaracak bir model üzerinde kendisiyle fikir birliğine vardık ve Zafer Partisi olarak 2. turda Sayın Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı verdik.

1. turda Millet, Cumhur ve Ata İttifakı’na oy vermiş seçmenlere çağrım şu: Anne ve babalarınızdan aldığınız Türkiye’yi çocuklarına devretmek istiyorsanız, ‘Göçmenistan’ olmasını istemiyorsanız, Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verin.”

Daha Fazla Güncel Haberler